- Sappee Uphill Run -
 
Tulokset 29.5.2010
 
Mårten Boström hirmuaikaan
 
Reittiennätys murskaantui lukemiin 18:18. Kärki meni tänä vuonna kovaa sillä koko mitalikolmikko alitti 20 minuuttia. FMR:n oma poika Tomi Halme tikkasi matkan aikaan 19:27 ollen toinen. Kolmanneksi tykitti Timo Saarinen ajalla 19:51.

M40 sarjassa Kari Virtanen (21:53) jätti muut taakseen. M45 sarjan voittoon tempaisi Simo-Pekka Aarnisalo (22:25). M50 sarjan vei nimiinsä Timo Heikkilä (24:15) ja M60 sarjan Pertti Henttinen (29:01). Kovia aikoja siis ikäsarjoissakin.

Naisten sarjan voittoon pinkoi Matleena Ojapalo ajalla 25:05 ja N40 sarjan voittoon puolestaan Eerika Lipsanen ajalla 25:44.

Ja mikä parasta tapahtumassa rikottiin osanottajaennätys! Tänä vuonna maaliin selvisi noin 3 % enemmän juoksijoita kuin vuonna 2009.

Ylämäkiraastaja -palkinnon voittajaksi valittiin äänestyksessä numero 44 Kari Virtanen. Voittaja kuittasi palkinnoksi 50 euroa, onnittelut!

Ylämäkiraastaja -kunniamaininta numerolle 17, josta videolla materiaalia noin kohdassa 5:55.

Onnittelut voittajille ja kaikille maaliin selviytyneille!

Tulokset sarjoittain:
Sij. Aika  SarjaNroNimiPaikkakuntaSeura
1. 21:53  M4044Kari VirtanenParolaHämeenlinnan Tarmo
2. 23:07  M4043Timo ÄijäläTampereTeivo Stayers
3. 26:07  M4042Anssi KukkonenAitooAitoon Nylkyt
4. 26:52  M4039Petri BergPälkäneKirvun Kiitäjät
5. 27:18  M4040Mika PenttiläForssaNocando Marathon Club
   DNF  M4041Tuomo SibakovKaarinaFMR
 
1. 22:25  M4548Simo-pekka AarnisaloHattulahämeenlinnan tarmo
2. 24:38  M4545Jaakko UotilaTurkuFMR
3. 25:36  M4546Seppo LaaksonenKangasalaVehu
 
1. 24:15  M5051Timo HeikkiläAitooTepulinnan Taapertajat
2. 33:22  M5050Simo KlasilaPÄlkÄneFMR
 
1. 23:56  M5555Tapio NieminenJämsä
2. 25:28  M5556Janne YlitaloRenkoSyke
3. 29:24  M5558Mikko SavelaTampereTU-38
4. 29:32  M5557Markku RantanenSastamalaKiikan Riento
 
1. 29:01  M6060Pertti HenttinenTampereVaralan Maratonklubi (VarMk)
 
1. 18:18  MYL12Mårten BoströmHelsinkiSjundeå IF
2. 19:27  MYL2Tomi HalmeTampereFMR
3. 19:51  MYL10Timo SaarinenPirkkalaViimeiset pirkkalaiset
4. 20:12  MYL9Samu LehtolaKangasalaKarkkilan Pojat
5. 20:24  MYL18Mikko KuuselaEspooTosta Lähtee-Team
6. 20:33  MYL4Juha MikkolainenValkeakoskiTosta Lähtee-Team
7. 21:47  MYL8Tero HalmeGeneveFMR
8. 23:15  MYL20Pasi KauppinenHollola
9. 23:25  MYL19Marko SavolainenVantaaHelsingin Jyry
10. 23:40  MYL17Aki NiemiAitoo
11. 25:49  MYL11Mikko ImmonenKyyjärviKyyjärven Kyky
12. 26:15  MYL16Timo MuikkuJokelaHäjyt/Jokela
13. 26:27  MYL15Jussi RuljaAitooLuopioisten maratoonarit
14. 26:43  MYL13Pekka KudjoiTampere
15. 27:10  MYL14Ott RaskaHämeenlinnaTeam Herlitz
16. 29:45  MYL6Teemu PalkkiEspooTunkki pitoon
17. 32:29  MYL7Ville MatikainenEspooTunkki pitoon
 
1. 25:44  N40141Eerika LipsanenEspooHKV
2. 26:02  N40140Papunen KajaVesilahti
3. 31:21  N40142Noora BergPälkäneKirvun Kiitäjät
 
1. 25:05  NYL102Matleena OjapaloHelsinkiSjundeå IF
2. 36:38  NYL101Hanna MikkolainenValkeakoskiValkeakosken Haka

Tulokset, kokonaiskilpailu:
Sij. Aika  SarjaNroNimiPaikkakuntaSeura
1. 18:18  MYL12Mårten BoströmHelsinkiSjundeå IF
2. 19:27  MYL2Tomi HalmeTampereFMR
3. 19:51  MYL10Timo SaarinenPirkkalaViimeiset pirkkalaiset
4. 20:12  MYL9Samu LehtolaKangasalaKarkkilan Pojat
5. 20:24  MYL18Mikko KuuselaEspooTosta Lähtee-Team
6. 20:33  MYL4Juha MikkolainenValkeakoskiTosta Lähtee-Team
7. 21:47  MYL8Tero HalmeGeneveFMR
8. 21:53  M4044Kari VirtanenParolaHämeenlinnan Tarmo
9. 22:25  M4548Simo-pekka AarnisaloHattulahämeenlinnan tarmo
10. 23:07  M4043Timo ÄijäläTampereTeivo Stayers
11. 23:15  MYL20Pasi KauppinenHollola
12. 23:25  MYL19Marko SavolainenVantaaHelsingin Jyry
13. 23:40  MYL17Aki NiemiAitoo
14. 23:56  M5555Tapio NieminenJämsä
15. 24:15  M5051Timo HeikkiläAitooTepulinnan Taapertajat
16. 24:38  M4545Jaakko UotilaTurkuFMR
17. 25:05  NYL102Matleena OjapaloHelsinkiSjundeå IF
18. 25:28  M5556Janne YlitaloRenkoSyke
19. 25:36  M4546Seppo LaaksonenKangasalaVehu
20. 25:44  N40141Eerika LipsanenEspooHKV
21. 25:49  MYL11Mikko ImmonenKyyjärviKyyjärven Kyky
22. 26:02  N40140Papunen KajaVesilahti
23. 26:07  M4042Anssi KukkonenAitooAitoon Nylkyt
24. 26:15  MYL16Timo MuikkuJokelaHäjyt/Jokela
25. 26:27  MYL15Jussi RuljaAitooLuopioisten maratoonarit
26. 26:43  MYL13Pekka KudjoiTampere
27. 26:52  M4039Petri BergPälkäneKirvun Kiitäjät
28. 27:10  MYL14Ott RaskaHämeenlinnaTeam Herlitz
29. 27:18  M4040Mika PenttiläForssaNocando Marathon Club
30. 29:01  M6060Pertti HenttinenTampereVaralan Maratonklubi (VarMk)
31. 29:24  M5558Mikko SavelaTampereTU-38
32. 29:32  M5557Markku RantanenSastamalaKiikan Riento
33. 29:45  MYL6Teemu PalkkiEspooTunkki pitoon
34. 31:21  N40142Noora BergPälkäneKirvun Kiitäjät
35. 32:29  MYL7Ville MatikainenEspooTunkki pitoon
36. 33:22  M5050Simo KlasilaPÄlkÄneFMR
37. 36:38  NYL101Hanna MikkolainenValkeakoskiValkeakosken Haka
   DNF  M4041Tuomo SibakovKaarinaFMR
Pälkäneen Apteekki
 
Alennuskoodi
Sponsoriksi - mainostajaksi
 
Kaarinan Syysmaraton
 
Tehoravinne - Urheiluravinteet
 

  
Webbinen.net
Webhotelli.guru
Webhotellit ja domainit
 
   Etusivu   |   Yleisinfo   |   Reitti   |   Ilmoittautuminen   |   Kuvat / videot!   |   Majoitus   |   Tulokset   
129519 | Copyright © 2017 FMR Finnish Marathon Runners