- Sappee Uphill Run -
 
V Sappee UpHill Run 18.5.2013
 
Kovaa menoa ja uusia reittiennätyksiä Sappeella!
 
Suomen välieräpelistä huolimatta osallistujia kertyi lopulta mukavat 39 kappaletta. Tuplamatkalle uskaltautui tällä kertaa muutama enemmän kuin aikaisemmin ja ilahduttavaa oli naisten määrän kolminkertaistuminen.

Kisa meni aika lailla käsikirjoituksen mukaan. Tomi Halme lähti alussa omille teilleen ja vei selkeästi tuplamatkan uudella reittiennätyksellä 38:20. Naisten tuplamatkan hoiteli puolestaan suvereeniin tyyliin Laura Markovaara uudella reittiennätyksellä 39:25.

Normaalimatkalla miesten ykköspystin kävi pokkaamassa Aitoon oma poika Aki Niemi, aika 20:39. Naisten normaalimatkalla voittaja oli tuttuun tapaan Kaja Selter (viime vuonna nimellä Kaja Papunen), aika 24:36.

Tulokset sarjoittain, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiPaikkakuntaSeura
1. 22:41  M45114Jyrki KukkoLittoinenFMR
2. 23:08  M45131Simo-pekka AarnisaloHattulaHämeenlinnan Tarmo
3. 25:42  M45100Anssi KukkonenAitooAitoon Nylkyt
4. 26:19  M45116Jaakko UotilaTurkuFMR
5. 38:09  M45119Pekka Rosendahl-
 
1. 31:13  M55113Pertti KalliolaNaantaliFMR
2. 34:30  M55118Simo KlasilaPÄlkÄneFMR
3. 36:59  M55121Seppo OjaluomaHelsinkiME ry
 
1. 20:39  MYL133Aki NiemiAitooTeivo Stayers
2. 21:46  MYL115Tero HalmeEspooFMR
3. 22:04  MYL127Ranta JaakkoTuusulaYU-team
4. 23:27  MYL117Jussi SjöbergRaisioFMR
5. 23:34  MYL132Jussi PakariTampere
6. 23:47  MYL120Antti ToivanenEspooFMR
7. 25:02  MYL134Teemu Ranta-
8. 25:18  MYL130Mika VidenojaTampereRC Eemeli
9. 25:31  MYL123Raimo HerttuaHelsinkiAC Lammas
10. 26:05  MYL124Tommi Hakkarainen /citysaliTampereCitysali
11. 26:18  MYL126Kimmo HeikkinenLoviisaFMR
12. 27:48  MYL135Tuomas PeltolaTampere
13. 28:45  MYL122Marko LehtiTampereRunAthlete
14. 36:05  MYL129Mikko SalonenPirkkala
 
1. 24:36  N45137Selter KajaLempäälä
2. 31:53  N45110Unkila KaisaPiikkiÖFMR
3. 44:27  N45125Kirsi PitkänenTampere
 
1. 25:06  NYL136Saila KatajainenTampere
2. 35:51  NYL128Siiri TammistoPirkkala

Tulokset, kokonaiskilpailu, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiPaikkakuntaSeura
1. 20:39  MYL133Aki NiemiAitooTeivo Stayers
2. 21:46  MYL115Tero HalmeEspooFMR
3. 22:04  MYL127Ranta JaakkoTuusulaYU-team
4. 22:41  M45114Jyrki KukkoLittoinenFMR
5. 23:08  M45131Simo-pekka AarnisaloHattulaHämeenlinnan Tarmo
6. 23:27  MYL117Jussi SjöbergRaisioFMR
7. 23:34  MYL132Jussi PakariTampere
8. 23:47  MYL120Antti ToivanenEspooFMR
9. 24:36  N45137Selter KajaLempäälä
10. 25:02  MYL134Teemu Ranta-
11. 25:06  NYL136Saila KatajainenTampere
12. 25:18  MYL130Mika VidenojaTampereRC Eemeli
13. 25:31  MYL123Raimo HerttuaHelsinkiAC Lammas
14. 25:42  M45100Anssi KukkonenAitooAitoon Nylkyt
15. 26:05  MYL124Tommi Hakkarainen /citysaliTampereCitysali
16. 26:18  MYL126Kimmo HeikkinenLoviisaFMR
17. 26:19  M45116Jaakko UotilaTurkuFMR
18. 27:48  MYL135Tuomas PeltolaTampere
19. 28:45  MYL122Marko LehtiTampereRunAthlete
20. 31:13  M55113Pertti KalliolaNaantaliFMR
21. 31:53  N45110Unkila KaisaPiikkiÖFMR
22. 34:30  M55118Simo KlasilaPÄlkÄneFMR
23. 35:51  NYL128Siiri TammistoPirkkala
24. 36:05  MYL129Mikko SalonenPirkkala
25. 36:59  M55121Seppo OjaluomaHelsinkiME ry
26. 38:09  M45119Pekka Rosendahl-
27. 44:27  N45125Kirsi PitkänenTampere

 
Tulokset sarjoittain, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiPaikkakuntaSeura
1. 38:20  MYL1Tomi HalmeEspooFMR
2. 39:45  MYL22Tino TiilikainenVuokattiTeam Erigeepper Challenge
3. 41:21  MYL81Tuukka PeltolaTampereRunning Team City-Hirvet
4. 41:55  MYL76Anton AhonenJyväskyläLeppävaaran Sisu
5. 43:08  MYL70Ivan Luck-
6. 45:14  MYL72Anssi AuvinenJyväskyläJyväskylä Trail Runners
7. 46:18  MYL82Pasi Warvas-
8. 49:01  MYL75Julius Pänttönen-
 
1. 39:25  NYL55Laura MarkovaaraHelsinkiHelsinki Roadrunners 2010
2. 47:15  NYL59Eeva NurmiTampereTeam Erigeepper Challenge
3. 61:58  NYL21Tiina HildenJärvenpää Järvenpään Palo

Tulokset, kokonaiskilpailu, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiPaikkakuntaSeura
1. 38:20  MYL1Tomi HalmeEspooFMR
2. 39:25  NYL55Laura MarkovaaraHelsinkiHelsinki Roadrunners 2010
3. 39:45  MYL22Tino TiilikainenVuokattiTeam Erigeepper Challenge
4. 41:21  MYL81Tuukka PeltolaTampereRunning Team City-Hirvet
5. 41:55  MYL76Anton AhonenJyväskyläLeppävaaran Sisu
6. 43:08  MYL70Ivan Luck-
7. 45:14  MYL72Anssi AuvinenJyväskyläJyväskylä Trail Runners
8. 46:18  MYL82Pasi Warvas-
9. 47:15  NYL59Eeva NurmiTampereTeam Erigeepper Challenge
10. 49:01  MYL75Julius Pänttönen-
11. 61:58  NYL21Tiina HildenJärvenpää Järvenpään Palo
Pälkäneen Apteekki
 
Alennuskoodi
Kaarinan Syysmaraton
 
Tehoravinne - Urheiluravinteet
 
Sponsoriksi - mainostajaksi
 

  
Webbinen.net
Webhotelli.guru
Webhotellit ja domainit
 
   Etusivu   |   Yleisinfo   |   Reitti   |   Ilmoittautuminen   |   Kuvat / videot!   |   Majoitus   |   Tulokset   
123908 | Copyright © 2017 FMR Finnish Marathon Runners