- Sappee Uphill Run -
 

Tulokset, kokonaiskilpailu, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNro Vuosi NimiSeura
1. 18:18  MYL122010Mårten BoströmSjundeå IF
2. 19:09  MYL142009Simo Wannashkv
3. 19:27  MYL22010Tomi HalmeFMR
4. 19:34  MYL232017Janne NiemiJanakkalan Jana
5. 19:51  MYL102010Timo SaarinenViimeiset pirkkalaiset
6. 19:58  MYL62016Janne NiemiJanakkalan Jana
7. 20:12  MYL92010Samu LehtolaKarkkilan Pojat
8. 20:24  MYL182010Mikko KuuselaTosta Lähtee-Team
9. 20:25  MYL1642015Aki NiemiTeivo Stayers
10. 20:33  MYL42010Juha MikkolainenTosta Lähtee-Team
11. 20:39  MYL1332013Aki NiemiTeivo Stayers
12. 20:49  MYL82009Juha-matti MikkolainenTosta Lähtee-Team
13. 20:59  MYL122009Mikko KuuselaTosta Lähtee-Team
14. 20:59  MYL1662016Aki NiemiTeivo Stayers
15. 21:03  MYL12009Tomi HalmeFMR
16. 21:08  NYL1182015Laura MarkovaaraKenttäurheilijat-58
17. 21:22  MYL342011Mikael HynninenTurun Urheiluliitto
18. 21:27  M45942014Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
19. 21:27  MYL202009Petri IkävalkoIkaalisten Nouseva-Voima
20. 21:29  M40262012Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
21. 21:34  M40362011Mika RantalaVaajakosken Kuohu
22. 21:36  M40472011Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
23. 21:38  MYL332011Ali Akbariturun urheiluliitto
24. 21:44  MYL212017Aki NiemiTeivo Stayers
25. 21:46  MYL1152013Tero HalmeFMR
26. 21:47  MYL902014Tero HalmeFMR
27. 21:47  MYL82010Tero HalmeFMR
28. 21:50  M451492015Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
29. 21:51  MYL922015Tero HalmeFMR
30. 21:53  M40442010Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
31. 21:53  MYL192009Panu TeittinenRauhaniemen Mahakkaat
32. 22:04  MYL1272013Ranta JaakkoYU-team
33. 22:12  MYL172011Aki NiemiLuopioisten Maratoonarit
34. 22:24  MYL722012Aki NiemiPälkäneen Luja-Lukko
35. 22:25  M45482010Simo-pekka Aarnisalohämeenlinnan tarmo
36. 22:26  NYL802009Laura MarkovaaraFMR
37. 22:32  MYL72009Janne KlasilaFMR
38. 22:37  MYL752012Jouko PekkarinenKunnonrakentajat
39. 22:38  MYL1382015Janne SaarnilehtoFMR
40. 22:41  M451142013Jyrki KukkoFMR
41. 22:41  M45312012Simo-pekka Aarnisalohämeenlinnan tarmo
42. 22:44  MYL272011Aki HeinonenKylmäkosken Veikot
43. 22:50  M551482016Eero HämäläinenHämeenlinnan Tarmo
44. 22:51  MYL212009Tuomas FjällströmKeparDI
45. 22:56  MYL1392015Jussi Sjöberg FMR
46. 22:58  M50782012Heikki KesoKonecranes
47. 22:58  M451692015Mikko KärkkäinenFysiorasti
48. 23:05  M45632011Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
49. 23:06  M451132016Marko LuomiLeki YU
50. 23:07  M40432010Timo ÄijäläTeivo Stayers
51. 23:07  M45872014Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
52. 23:08  M451312013Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
53. 23:13  M45172017Simo-pekka AarnisaloHml Tarmo
54. 23:14  M451302016Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
55. 23:15  MYL202010Pasi Kauppinen
56. 23:20  MYL62009Pasi NymanFMR
57. 23:25  MYL192010Marko SavolainenHelsingin Jyry
58. 23:25  M451482015Simo-pekka AarnisaloHierontaklinikka Hattula
59. 23:27  MYL1172013Jussi SjöbergFMR
60. 23:34  MYL852014Jussi SjöbergFMR
61. 23:34  MYL1322013Jussi Pakari
62. 23:40  MYL172010Aki Niemi
63. 23:42  MYL92009Tero HalmeFMR
64. 23:43  M451882016Särkinen Mauri
65. 23:47  MYL1202013Antti ToivanenFMR
66. 23:51  M45452009Jyrki KukkoFMR
67. 23:52  MYL672011Juha NyyssönenValkekoski
68. 23:52  MYL32009Mika KorhonenTampereen Pyrintö
69. 23:56  M55552010Tapio Nieminen
70. 24:09  M40622011Tero MähönenHippoksen Maratonkerho
71. 24:10  M451802016Petri HaavistoWihan kilometrit
72. 24:13  MYL102009Panu HaaramoEspoon Suunta
73. 24:13  M55342017Eero HämäläinenHämeenlinnan Tarmo
74. 24:15  M50512010Timo HeikkiläTepulinnan Taapertajat
75. 24:16  M50532009Timo HeikkiläTepulinnan Taapertajat
76. 24:17  M40412009Timo KosonenEndurance
77. 24:19  NYL852009Jenni MattilaLoimaan Voima
78. 24:23  M45992015Jyrki KukkoFMR
79. 24:26  MYL262011Jaakko SaarelaViialan Viri
80. 24:27  M50532011Timo TaipaleVaajakosken Kuohu
81. 24:27  M40402009Tuomo SibakovFMR
82. 24:32  MYL172009Marko Ahvenisto
83. 24:33  MYL302011Tomi Iikkanen
84. 24:36  N451372013Selter Kaja
85. 24:37  M45472009Syrjälä Timo
86. 24:38  M45452010Jaakko UotilaFMR
87. 24:42  M451612016Jyrki KukkoFMR /Kaarina
88. 24:45  MYL62017Ville RantalaFMR
89. 24:45  MYL22009Jani PuhakkaKarhulan Katajaiset
90. 24:45  N45322012Papunen Kaja
91. 24:52  MYL52009Riku KorhonenTampereen Pyrintö
92. 24:53  MYL162009Lauri Pullinen
93. 24:53  N45882014Kaja Selter
94. 24:54  MYL352012Salminen JpLahden Ahkera
95. 24:54  N451452011Kaja Papunen
96. 25:00  M551922014Timo HeikkiläAitoon Urheilijat
97. 25:02  MYL1342013Teemu Ranta
98. 25:04  M55552009Esko TynkkynenSomero
99. 25:04  M45692014Jaakko UotilaFMR
100. 25:05  NYL1022010Matleena OjapaloSjundeå IF
101. 25:06  NYL1362013Saila Katajainen
102. 25:07  N40772012Saila KatajainenTampere
103. 25:11  M50522011Timo HeikkiläLuopioisten Maratoonarit
104. 25:16  M45302017Jaakko UotilaFMR
105. 25:16  M55992014Eero HämäläinenHämeenlinnan Tarmo
106. 25:18  MYL1302013Mika VidenojaRC Eemeli
107. 25:18  M451752014Timo JokinenLuopioisten Maratoonarit
108. 25:18  MYL1622015Joonas Huuho
109. 25:24  NYL832009Sanna Aaltonen
110. 25:26  M451892016Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
111. 25:28  M60272012Janne YlitaloRenko
112. 25:28  M55562010Janne YlitaloSyke
113. 25:31  MYL1232013Raimo HerttuaAC Lammas
114. 25:36  M45462010Seppo LaaksonenVehu
115. 25:42  M451002013Anssi KukkonenAitoon Nylkyt
116. 25:44  N401412010Eerika LipsanenHKV
117. 25:47  N451462015Selter Kaja
118. 25:49  MYL112010Mikko ImmonenKyyjärven Kyky
119. 25:53  N451152015Satu SoivanenMikkelin Kilpa-Veikot
120. 26:00  NYL112017Kaisa Tanskanen FMR
121. 26:00  M40642011Olli KoskiKoovee
122. 26:01  MYL1762014Lauri HyökiAAH
123. 26:02  N401402010Papunen Kaja
124. 26:05  MYL1242013Tommi Hakkarainen /citysaliCitysali
125. 26:06  NYL1872016Sanja Säpyskä
126. 26:07  MYL152009Ott RaskaTeam Herlitz
127. 26:07  M40422010Anssi KukkonenAitoon Nylkyt
128. 26:15  MYL162010Timo MuikkuHäjyt/Jokela
129. 26:18  MYL1262013Kimmo HeikkinenFMR
130. 26:19  MYL592016Micke JyrkinenKuljetus Jyrkinen Ky
131. 26:19  M451162013Jaakko UotilaFMR
132. 26:20  NYL292012Eeva AhervoHämeenlinnan hiihtoseura
133. 26:23  NYL982014Saara Kauranen
134. 26:24  M55542011Ilkka PihlajamäkiOrimattilan Jymy
135. 26:24  M45912014Kimmo HeikkinenFMR
136. 26:27  MYL152010Jussi RuljaLuopioisten maratoonarit
137. 26:36  MYL702012Petri LassheikkiElläimen kinthaat
138. 26:41  M45652011Anssi KukkonenAitoon Nylkyt
139. 26:43  MYL132010Pekka Kudjoi
140. 26:46  M4032012Mutikainen MarkusLempäälän Kisa
141. 26:47  M451742016Jaakko UotilaFMR
142. 26:52  M40392010Petri BergKirvun Kiitäjät
143. 26:53  NYL1052011Saila Katajainen
144. 26:53  M45482009Jaakko UotilaFMR
145. 26:57  M551982016Timo HeikkiläAitoon Urheilijat
146. 27:08  NYL1502016Minna Kervinen FMR
147. 27:10  MYL142010Ott RaskaTeam Herlitz
148. 27:15  MYL352011Antti Leppänen
149. 27:18  M40402010Mika PenttiläNocando Marathon Club
150. 27:22  M45892014Viitanen Jukka
151. 27:22  M55332017Timo Heikkilä
152. 27:26  MYL732012Juha HeinoCrossfit Turku
153. 27:28  M40492011Janne RuohonenFMR
154. 27:29  M45102017Jukka ViitanenFmr
155. 27:33  NYL182017Ada AarnioYlöjärven Ryhti
156. 27:34  N401442011Eerika LipsanenHKV
157. 27:43  MYL762012Hannu RantalaReebok Crossfit 33100
158. 27:48  MYL1352013Tuomas Peltola
159. 27:52  MYL1932014Tommi HakkarainenCitysali Tampere
160. 27:53  MYL1662015Tommi HakkarainenCitysali Tampere
161. 27:53  MYL312011Markus Mutikainentammelan ryske
162. 27:57  MYL32016Tommi HakkarainenCitysali
163. 27:59  MYL212012Petri Fabrin
164. 28:02  M60602009Einari VainikkaKuntopirkat
165. 28:19  M451162015Matti Manninen
166. 28:25  M45462009Timo HyvönenWihan kilometrit
167. 28:26  M451762016Pasi JussilaMyllynkulman Ponnistus
168. 28:30  NYL192017Aino AarnioYlöjärven Ryhti
169. 28:31  M451992016Markku Nieminen
170. 28:41  MYL1982014Mikael KlasilaFMR
171. 28:42  N45252012Jaana PietiläHippoksen Maratonkerho
172. 28:45  MYL1222013Marko LehtiRunAthlete
173. 28:46  NYL1902016Heidi Mattila
174. 28:56  NYL282017Heidi MattilaTampere
175. 28:59  NYL842009Noora NyröTeivo Stayers
176. 29:01  M60602010Pertti HenttinenVaralan Maratonklubi (VarMk)
177. 29:02  M40382011Berg PetriVaralan Maratonklubi
178. 29:09  M4532017Jukka SjöblomFMR
179. 29:12  MYL792012Tero HihnalaTampere
180. 29:24  M55582010Mikko SavelaTU-38
181. 29:30  MYL252011Ilkka Leppänen
182. 29:32  M55572010Markku RantanenKiikan Riento
183. 29:38  M40222012Kai Mannila
184. 29:40  NYL1032011Sari KänkänenFMR
185. 29:44  M4512016Juha RajalaNiemisjärvi
186. 29:45  NYL1552016Kohijoki PaulaFMR
187. 29:45  MYL62010Teemu PalkkiTunkki pitoon
188. 29:46  MYL912016Tommi Tarkiainen
189. 29:49  M50512009Jukka TeirikangasKaustisen Pohjan-Veikot
190. 29:54  MYL1992014Sami RajalaMallasveden sulttaanit
191. 30:01  N401432011Berg NooraVaralan Maratonklubi
192. 30:02  M55592011Markku RantanenKiikan Riento
193. 30:13  NYL812009Kaisa ToivonenMelanvilauttajat
194. 30:36  NYL1852016Ada AarnioYlöjärven Ryhti
195. 30:45  MYL132009Arto Lehtonen
196. 30:46  NYL2002016Minna Nieminen
197. 30:53  MYL1952014Jaakko Pesonen
198. 30:58  MYL1472015Petri Seppälä
199. 31:04  MYL262017Janne LindforsSysmän Sisu
200. 31:07  MYL1712015Antti KoskinenEspoo
201. 31:10  MYL1262015Turo Virta
202. 31:10  M55162017Lamminpää KeijoNousiaisten Susi
203. 31:11  M551612015Keijo LamminpääNousiaisten Susi
204. 31:13  M551132013Pertti KalliolaFMR
205. 31:15  NYL592012Heljä Franssila
206. 31:21  N401422010Noora BergKirvun Kiitäjät
207. 31:23  NYL902016Aino SäteriFMR
208. 31:33  M45892015Viitanen JukkaFMR
209. 31:40  MYL1972014Jukka KlasilaTangot SJK
210. 31:44  M451492016Henri LänsipuroTuusula
211. 31:46  NYL412017Marika JokinenAitoo
212. 31:48  M55292017Simo KlasilaFMR
213. 31:53  N451102013Unkila KaisaFMR
214. 31:55  N60742012Tuula PyykkönenHollola
215. 31:56  M45392017Pekka LiekkolaPäijät-Hämeen aikuisurheilijat
216. 31:57  N45202017Jaana AarnioYlöjärven Ryhti
217. 32:27  M55892016Hans Backman
218. 32:29  N451592015Tutu Wegelius-lehtonenEspoo
219. 32:29  MYL72010Ville MatikainenTunkki pitoon
220. 32:29  NYL952014Piia Pälä
221. 32:41  M50542009Jorma TiiriVSVU
222. 32:41  N45362017Tutu Wegelius-lehtonenEspoo
223. 33:10  MYL872015Mikko Anttila
224. 33:16  MYL52016Juha HyttinenTuulanhovi
225. 33:22  M50502010Simo KlasilaFMR
226. 33:28  MYL942016Villgren Juha-pekka
227. 33:37  M60612011Taisto Lehtinen
228. 33:41  NYL1862016Aino AarnioYlöjärven Ryhti
229. 33:42  MYL682011Marko KuismanenValkekoski
230. 33:44  M55552011Klasila SimoFMR
231. 33:50  NYL42016Jutta VilkmanTampere
232. 33:55  M55692012Simo KlasilaFMR
233. 34:12  MYL1672015Mikko SalonenTeam Citysorsat Tampere
234. 34:18  M552002014Simo KlasilaFMR
235. 34:30  M551182013Simo KlasilaFMR
236. 34:35  MYL1512016Janne LindforsSysmän Sisu
237. 34:41  MYL1532016Mikko SalonenPirkkala
238. 35:02  MYL1732016Ville Juoksukangas
239. 35:18  NYL942015Hanne Venäläinen
240. 35:22  M551232015Kari Virtanen
241. 35:34  M50502009Simo Klasila
242. 35:46  MYL1942014Pekko Käppi
243. 35:51  NYL1282013Siiri Tammisto
244. 35:58  M551552015Simo KlasilaFMR
245. 36:02  NYL1042011Maria Piekkari
246. 36:05  MYL1292013Mikko Salonen
247. 36:19  M451972016Toni Länsipuro
248. 36:27  NYL222015Merja Kukkola
249. 36:31  N551782016Merja Laihonen
250. 36:33  N551542015Merja Laihonen
251. 36:38  NYL1012010Hanna MikkolainenValkeakosken Haka
252. 36:51  M55152017Harteva KaukoTeam Raju
253. 36:54  N55252017Merja Laihonen
254. 36:54  N45992016Tuula LybeckMannerheimintien Erä
255. 36:59  M551212013Seppo OjaluomaME ry
256. 37:18  NYL1702015Kati KoukkuTeam Citysorsat Tampere
257. 37:21  NYL832014Riitta-kaisa Salmela
258. 37:38  M551572015Seppo OjaluomaMannerheimintien erä ry
259. 37:49  N45272017Annikka Joutsijoki
260. 37:53  M551602015Kauko HartevaTurku
261. 38:09  M451192013Pekka Rosendahl
262. 38:15  N451912016Annikka Joutsijoki
263. 39:01  NYL242017Niina Niitlahti
264. 39:44  N55352017Jaana WalldenHelsinki
265. 39:52  NYL1772016Kaisa Sipponen
266. 40:02  N451582015Jaana WalldenHelsinki
267. 40:03  MYL1512015Toni Konga
268. 40:08  NYL1682015Siiri TammistoTeam Citysorsat Tampere
269. 40:26  N551382016Jaana WalldénMannerheimintien Erä
270. 40:27  NYL822009Anne Ahoniemi
271. 41:02  NYL132017Jenny Viio
272. 41:16  M551472016Reino KorhonenHankasalmi
273. 41:55  M55372017Seppo OjaluomaHertsikka
274. 42:46  NYL1562016Niina Niitlahti
275. 44:27  N451252013Kirsi Pitkänen
276. 45:06  MYL712012Tommi Laine
277. 46:18  N55932014Kirsi PitkänenCitysali/Tampere
278. 47:51  N5522016Kirsi PitkänenCitysali
279. 50:03  NYL122017Johanna Ahola
   DNF  M40412010Tuomo SibakovFMR
   DNF  MYL322011Ville Heino

Tulokset, kokonaiskilpailu, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNro Vuosi NimiSeura
1. 35:16  MYL42017Henri AnsioFMR
2. 35:26  MYL1642016Henri AnsioFMR
3. 35:26  MYL1302015Henri AnsioFMR
4. 36:07  MYL902015Tomi HalmeFMR
5. 37:32  MYL862014Mikko TyniVehkalahden Veikot
6. 38:15  MYL592014Henri AnsioFMR
7. 38:20  MYL12013Tomi HalmeFMR
8. 38:21  MYL1652016Tomi HalmeFMR
9. 38:30  MYL232011Tomi HalmeFMR
10. 38:33  MYL92017Tomi HalmeFMR
11. 38:59  MYL1722016Tero HalmeFMR
12. 39:14  MYL1072012Tomi HalmeFMR
13. 39:22  MYL692015Janne KlasilaFMR
14. 39:25  NYL552013Laura MarkovaaraHelsinki Roadrunners 2010
15. 39:41  MYL1082012Mikko KuuselaTosta Lähtee Team
16. 39:45  MYL222013Tino TiilikainenTeam Erigeepper Challenge
17. 40:00  MYL312017Tero HalmeFMR
18. 40:13  MYL842016Janne KlasilaFMR
19. 40:15  MYL1092012Juha MikkolainenTosta Lähtee Team
20. 40:23  MYL12017Janne KlasilaFMR
21. 40:41  MYL762014Tomi HalmeFMR
22. 41:13  MYL212011Janne KlasilaFMR
23. 41:21  MYL812013Tuukka PeltolaRunning Team City-Hirvet
24. 41:31  MYL1002012Janne KlasilaFMR
25. 41:39  MYL872016Saku Sourulahti
26. 41:39  MYL1532015Jaakko RantaYU-team
27. 41:55  MYL762013Anton AhonenLeppävaaran Sisu
28. 42:14  MYL222014Janne KlasilaFMR
29. 42:24  MYL1132012Anton AhonenJyväskylä
30. 42:37  MYL1962014Tuukka PeltolaKestävyyttä Pintakaasulla 24/7
31. 43:08  MYL702013Ivan Luck
32. 43:16  M45372011Pasi Heinonen
33. 44:08  MYL962014Tino TiilikainenErigeepper Challenge
34. 45:14  MYL722013Anssi AuvinenJyväskylä Trail Runners
35. 45:17  MYL1812016Jaakko RantaYU-Team
36. 45:52  M50662011Ilmari RonttiKuntopirkat
37. 45:55  M451792016Hannu Pura
38. 45:57  M45222017Jari TomppoFMR
39. 46:18  MYL1112012Esa HonkonenRasti E4
40. 46:18  MYL822013Pasi Warvas
41. 46:27  M40282011Jyrki KähäräTeivo Stayers
42. 46:56  MYL1632015Erno KoveluhtaLiikenne Helminen Oy
43. 47:06  M40292011Pasi Warvas
44. 47:15  NYL592013Eeva NurmiTeam Erigeepper Challenge
45. 48:09  M45382017Markku LiekkolaElimäen Vauhti
46. 48:09  NYL1652015Eeva NurmiLempäälän Kisa
47. 48:28  N45822014Sari KoivuLiedon Luja
48. 48:40  MYL422017Tuomas KoponenLahti
49. 49:01  M551102012Leo PoikolainenKoiviston Kipinä
50. 49:01  MYL752013Julius Pänttönen
51. 49:52  MYL322017Juha Haavisto
52. 50:16  N451842016Sari KoivuLiedon Luja
53. 50:37  M55242011Janne YlitaloRENKO
54. 50:51  NYL972014Eeva NurmiErigeepperChallenge
55. 50:57  M5582017Jari Peltola
56. 51:09  M45922016Markku LiekkolaElimäen Vauhti
57. 52:21  NYL802012Eerika LipsanenHKV
58. 52:29  MYL1502015Martin Moisio
59. 53:09  N45592015Katja Koivulahti
60. 54:00  M451132015Karhula KariAsikkalan Raikas
61. 54:06  NYL1692016Katja Koivulahti
62. 55:32  NYL142017Katja KoivulahtiTawast Cycling Club
63. 55:49  M551832016Eino LipponenLiedon Luja
64. 56:54  M5572016Markku RiihiahoKalske
65. 57:11  N55402017Anne VäliniemiLiedon Luja
66. 57:25  N551822016Anne VäliniemiLiedon Luja
67. 58:14  M551132014Eino LipponenLiedon Luja
68. 59:25  N551142014Anne VäliniemiParaisten kaupunki
69. 61:58  NYL212013Tiina HildenJärvenpään Palo
Pälkäneen Apteekki
 
Alennuskoodi
Sponsoriksi - mainostajaksi
 
Kaarinan Syysmaraton
 
Tehoravinne - Urheiluravinteet
 

  
Webbinen.net
Webhotelli.guru
Webhotellit ja domainit
 
   Etusivu   |   Yleisinfo   |   Reitti   |   Ilmoittautuminen   |   Kuvat / videot!   |   Majoitus   |   Tulokset   
123902 | Copyright © 2017 FMR Finnish Marathon Runners