- Sappee Uphill Run -
 
Tulokset sarjoittain, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 23:06  M45 113 Marko LuomiLeki YU
2. 23:14  M45 130 Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
3. 23:43  M45 188 Särkinen Mauri
4. 24:10  M45 180 Petri HaavistoWihan kilometrit
5. 24:42  M45 161 Jyrki KukkoFMR /Kaarina
6. 25:26  M45 189 Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
7. 26:47  M45 174 Jaakko UotilaFMR
8. 28:26  M45 176 Pasi JussilaMyllynkulman Ponnistus
9. 28:31  M45 199 Markku Nieminen
10. 29:44  M45 Juha RajalaNiemisjärvi
11. 31:44  M45 149 Henri LänsipuroTuusula
12. 36:19  M45 197 Toni Länsipuro
 
1. 22:50  M55 148 Eero HämäläinenHämeenlinnan Tarmo
2. 26:57  M55 198 Timo HeikkiläAitoon Urheilijat
3. 32:27  M55 89 Hans Backman
4. 41:16  M55 147 Reino KorhonenHankasalmi
 
1. 19:58  MYL Janne NiemiJanakkalan Jana
2. 20:59  MYL 166 Aki NiemiTeivo Stayers
3. 26:19  MYL 59 Micke JyrkinenKuljetus Jyrkinen Ky
4. 27:57  MYL Tommi HakkarainenCitysali
5. 29:46  MYL 91 Tommi Tarkiainen
6. 33:16  MYL Juha HyttinenTuulanhovi
7. 33:28  MYL 94 Villgren Juha-pekka
8. 34:35  MYL 151 Janne LindforsSysmän Sisu
9. 34:41  MYL 153 Mikko SalonenPirkkala
10. 35:02  MYL 173 Ville Juoksukangas
 
1. 36:54  N45 99 Tuula LybeckMannerheimintien Erä
2. 38:15  N45 191 Annikka Joutsijoki
 
1. 36:31  N55 178 Merja Laihonen
2. 40:26  N55 138 Jaana WalldénMannerheimintien Erä
3. 47:51  N55 Kirsi PitkänenCitysali
 
1. 26:06  NYL 187 Sanja Säpyskä
2. 27:08  NYL 150 Minna Kervinen FMR
3. 28:46  NYL 190 Heidi Mattila
4. 29:45  NYL 155 Kohijoki PaulaFMR
5. 30:36  NYL 185 Ada AarnioYlöjärven Ryhti
6. 30:46  NYL 200 Minna Nieminen
7. 31:23  NYL 90 Aino SäteriFMR
8. 33:41  NYL 186 Aino AarnioYlöjärven Ryhti
9. 33:50  NYL Jutta VilkmanTampere
10. 39:52  NYL 177 Kaisa Sipponen
11. 42:46  NYL 156 Niina Niitlahti

Tulokset, kokonaiskilpailu, normaalimatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 19:58  MYL Janne NiemiJanakkalan Jana
2. 20:59  MYL 166 Aki NiemiTeivo Stayers
3. 22:50  M55 148 Eero HämäläinenHämeenlinnan Tarmo
4. 23:06  M45 113 Marko LuomiLeki YU
5. 23:14  M45 130 Simo-pekka AarnisaloHämeenlinnan Tarmo
6. 23:43  M45 188 Särkinen Mauri
7. 24:10  M45 180 Petri HaavistoWihan kilometrit
8. 24:42  M45 161 Jyrki KukkoFMR /Kaarina
9. 25:26  M45 189 Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmo
10. 26:06  NYL 187 Sanja Säpyskä
11. 26:19  MYL 59 Micke JyrkinenKuljetus Jyrkinen Ky
12. 26:47  M45 174 Jaakko UotilaFMR
13. 26:57  M55 198 Timo HeikkiläAitoon Urheilijat
14. 27:08  NYL 150 Minna Kervinen FMR
15. 27:57  MYL Tommi HakkarainenCitysali
16. 28:26  M45 176 Pasi JussilaMyllynkulman Ponnistus
17. 28:31  M45 199 Markku Nieminen
18. 28:46  NYL 190 Heidi Mattila
19. 29:44  M45 Juha RajalaNiemisjärvi
20. 29:45  NYL 155 Kohijoki PaulaFMR
21. 29:46  MYL 91 Tommi Tarkiainen
22. 30:36  NYL 185 Ada AarnioYlöjärven Ryhti
23. 30:46  NYL 200 Minna Nieminen
24. 31:23  NYL 90 Aino SäteriFMR
25. 31:44  M45 149 Henri LänsipuroTuusula
26. 32:27  M55 89 Hans Backman
27. 33:16  MYL Juha HyttinenTuulanhovi
28. 33:28  MYL 94 Villgren Juha-pekka
29. 33:41  NYL 186 Aino AarnioYlöjärven Ryhti
30. 33:50  NYL Jutta VilkmanTampere
31. 34:35  MYL 151 Janne LindforsSysmän Sisu
32. 34:41  MYL 153 Mikko SalonenPirkkala
33. 35:02  MYL 173 Ville Juoksukangas
34. 36:19  M45 197 Toni Länsipuro
35. 36:31  N55 178 Merja Laihonen
36. 36:54  N45 99 Tuula LybeckMannerheimintien Erä
37. 38:15  N45 191 Annikka Joutsijoki
38. 39:52  NYL 177 Kaisa Sipponen
39. 40:26  N55 138 Jaana WalldénMannerheimintien Erä
40. 41:16  M55 147 Reino KorhonenHankasalmi
41. 42:46  NYL 156 Niina Niitlahti
42. 47:51  N55 Kirsi PitkänenCitysali

 
Tulokset sarjoittain, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 45:55  M45 179 Hannu Pura
2. 51:09  M45 92 Markku LiekkolaElimäen Vauhti
 
1. 55:49  M55 183 Eino LipponenLiedon Luja
2. 56:54  M55 Markku RiihiahoKalske
 
1. 35:26  MYL 164 Henri AnsioFMR
2. 38:21  MYL 165 Tomi HalmeFMR
3. 38:59  MYL 172 Tero HalmeFMR
4. 40:13  MYL 84 Janne KlasilaFMR
5. 41:39  MYL 87 Saku Sourulahti
6. 45:17  MYL 181 Jaakko RantaYU-Team
 
1. 50:16  N45 184 Sari KoivuLiedon Luja
 
1. 57:25  N55 182 Anne VäliniemiLiedon Luja
 
1. 54:06  NYL 169 Katja Koivulahti

Tulokset, kokonaiskilpailu, tuplamatka:
Sij. Aika  SarjaNroNimiSeura
1. 35:26  MYL 164 Henri AnsioFMR
2. 38:21  MYL 165 Tomi HalmeFMR
3. 38:59  MYL 172 Tero HalmeFMR
4. 40:13  MYL 84 Janne KlasilaFMR
5. 41:39  MYL 87 Saku Sourulahti
6. 45:17  MYL 181 Jaakko RantaYU-Team
7. 45:55  M45 179 Hannu Pura
8. 50:16  N45 184 Sari KoivuLiedon Luja
9. 51:09  M45 92 Markku LiekkolaElimäen Vauhti
10. 54:06  NYL 169 Katja Koivulahti
11. 55:49  M55 183 Eino LipponenLiedon Luja
12. 56:54  M55 Markku RiihiahoKalske
13. 57:25  N55 182 Anne VäliniemiLiedon Luja
UpHill Run 10 vuotta!

10. UpHill Run 19.05.2018!


 
Alennuskoodi
Tehoravinne - Urheiluravinteet
 
Sponsoriksi - mainostajaksi
 
Kaarinan Syysmaraton
 

  
Webbinen.net
Webhotelli.guru
Webhotellit ja domainit
Webhotelli yritykselle
 
   Etusivu   |   Yleisinfo   |   Reitti   |   Ilmoittautuminen   |   Kuvat / videot!   |   Majoitus   |   Tulokset   
132844 | Copyright © 2017 FMR Finnish Marathon Runners